Hayrettinden Öğrenci Evi Baskını

Mr.Çınar

webmaster.tc
Üye
Gülmekten öldüm çok komik olmuş :D Ama durum gerçekten kötü.

Carizmatic

webmaster.tc
Üye
Gerçekten komikti. Ama malesef devlet böyle yurtlara yastırım yapacak güçte değil

OnurBelief

webmaster.tc
Üye
kahkaha attım ama halimiz ağlanacak. Durum kötü. Yardım eden desen yok.
Parasız eğitim diyenler hapse atılıyor. Yazık ya halimize bakın.

Diyanetin bütçesi biraz kısılsa fakir öğrenci kalmaz. Devletin kime neye gücü yok.

samNet

webmaster.tc
Üye
Eskiye bakın bundan 10 yıl önce öğrencinin durumu daha mi iyiydi. Sağolsun başbakanımız ilköğretime tüm kitapları bedava yaptı. Yetmedi Liselerede kitapları bedava yaptı. Yetmedi okullar öğrencilerden hiçbir şekilde para alamaz dediler alamadılar da. Oda yetmedi. ilköğretim ve lise okullarına bilişim sınıfları kurduruldu. Oda yetmedi tablet pcler dağıtıldı. Oda yetmedi. Şu anda tüm okullara akıllı tahtalar takılıyor. Bizim buralarda bazı lise ve ilköğretim okullarına takıldı. Bundan bi 10-15 yıl önce böylemiydi. bırak teknolojiyi. Okumaya kitap bulamıyorduk. Bir hafta okul kitaplarını aradığımı bilirim o zamanlar. Kitapların fiyatlarıda oldukça pahalıydı. Pahalı olması bişeyde ifade etmiyordu. Çünkü kitap bulamıyorduk. Kitap bulamadığımızda 2. el okul kitaplarına yöneldiğimizi unutmadım ben daha. Halimize şükredelim. Ayrıca devletin üniversitelere el uzatması çok zor. Kim uzatmış şimdiye kadar. Ve yine harç paralarını da kaldıracaklar kısmetse.