Muhabbet Kuşundan Anlayan?

Tevfik

webmaster.tc
Üye
Arkadaşlar, ben muhabbet kuşu alcam 1 çift fakat şunlara özen gösteriyorum soyağı iyi olacak kuşun Hollanda veya Çekoslovakya olacak yani iri yapılı Kayseri merkez de sordum 450 lira diyor çiftine kuşların hiç hali yok, sağlam bir yer var oturduğum yerde oraya sordum kuşlarıda harika tertemiz bakıyor yumruk kadar kuşlar adam 100 lira dedi çiftine çok şaşırdım.

Şimdi bana bir kaç tavsiyede bulunsanız, evimde bir tane muhabbet kuşum var benim elime ayağıma kafama mıçıyor :D Konuşuyor gibi de oluyor 5 aydır bende yuvadan almıştım onu da, şimdi diyorum ki bir oda da üretim yapayım kendi odamda ise hakiki kuşu besleyim :)

Arkadaş maksat muhabbet değil mi yazı bişeyler, iyi-kötü herşeyi duymak istiyorum :)

ozi.15

webmaster.tc
Üye
Eğer bahsettiğin Jumbo muhabbet kuşu ise teki 125 tl diye biliyorum.

Mamba

webmaster.tc
Üye
Geçen ay Adana'da bir PetShop'a sormuştum normal muhabbet kuşlarının tekine 50 TL, Jumbo'ların tanesine 200 TL fiyat çektiler. 100 Lira'ya eğer gerçekten Jumbo ise iletişim bilgilerimi vereyim bana da bir çift alıp gönder :) Piyasası 200 ve üstü kuşuna göre değişiyor.

Tevfik

webmaster.tc
Üye
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Jumbolar ayrı bir cins oluyor kafaları falan kekilli oluyor. Bu dediğim aşağıda resimdeki kuşun cinsinden bunlarda iri ve güzel oluyorlar insana çok yakın oluyorlar, zaten çok kilolu olduğundan insandan kaçamıyorlar :)

CaddeAktif

webmaster.tc
Üye
valla cins den falan anlamam ama bir muhabbet kuşum vardı yavruyken bulmuştum. 2 yıl baktıkdan sonra kaçmıştı çok üzülmüştüm. çok sadık bir kuş du ama kaçtı

Tevfik

webmaster.tc
Üye
Fırsatını bulmasınlar anında giderler, sonuçta özgür kalıyorlar.

Ama evet sadık kuşlardır ev içerisinde çok cana yakınlar bu özelliklerini seviyorum.

Carizmatic

webmaster.tc
Üye
Tevfik Bey aynen dediğiniz gibi cana yakınlar,ev içerisinde bir kere serbest bıraktım uzun süre bulamadım :) Yaklaşık 3 yıl beslemiştim. Uzun bir süre sonra camın önünde tekrar duruyordu. Yani köpek kadar sadık bir canlıdır diyebilirim. Bir kız arkadaş almıştım ona beyaz renkte,kız arkadaşı ölünce ben kafesini temizlerken elimdeki mendili saklamak zorundaydım. Beyaz ne görse kız arkadaşı sanıyordu. Ya da feneri yakınca karanlıkta deliriyordu. Taaki onu kaybedene dek iyi bir kuş sahibiydim.. :)

Tevfik

webmaster.tc
Üye
Ben çiftini 110 tl alıyorum + altında yumurta ile birlikte :D
Bir Kayseri'li olarak acayip derecede pazarlık attım :) Ama maşallah kuşlar çok tatlı adam gönüllü verdi kuşları da bişey olmaz umarım. İleride resimlerini koyarım şimdi yabancılık çekiyorlar mal gibi sağa sola bakıyorlar :D

AsiMelek

webmaster.tc
Üye
1 ev 3 kafes 1 inde anne baba büyütüyordu 2.kafese yuvadan ayrılanları.. 3.kafesede ergenleri koyuyordum.. 3 yılım böyle geçti bir anne babadan 97 yavru aldım ..Çok tatlılar imrendim size .Tek masrafları petitbeur biskuvi yumurta sarısı ..Özellikle yavruları besleyen anne vitaminsiz kalmasın diye günde 3 kere hem yavrular hem anne için müthiş besin kaynağı.

Tevfik

webmaster.tc
Üye
AsiMelek bilgilendirme için teşekkür ediyorum, daha sonra ne oldu? Öldü demeyin :s

AsiMelek

webmaster.tc
Üye
AsiMelek bilgilendirme için teşekkür ediyorum, daha sonra ne oldu? Öldü demeyin :s
Her doğan canlı gibi onlarda doğdular büyüdüler aile kurdular ve yaşlılıktan dolayı maalesef öldüler.:(
sonsuza dek benimle kalmalarını istemek bencillik olurdu onları çok özlüyorum .. yavrularını istemedende olsa sahiplendirdim.. evde 90 küsür yavru çok zor. olurdu..

Tevfik

webmaster.tc
Üye
Ben bakarım hepsine :) Kendi odamı muhabbet kuşu çiftliği yapcam :)