Şikayetim Var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Carizmatic

webmaster.tc
Üye
Merhabalar bildiğim kadarıyla forum demek size çizilmiş sınırlar içerisinde özgür olabildiğiniz paylaşım yaparak özgün olabildiğiniz bir alandır. Yanlışsam düzeltin lütfen. Ayrıca forumlarda 'post kasmak' tabiri vardır. Post kasmak : bir kişinin mesaj (bakın konu değil mesaj) sayısını yükseltmek için gerekli gereksiz her başlığa yorum bırakmasıdır. Beni bir üye post kasmak ile suçladı. Şimdi size soruyorum. Bu forumda Galatasaray ve Fenerbahçe müsabakaları ile ilgili toplamda 5-6 haber paylaşıldı farklı üyelerce. Peki bu üyelere hiçbir şekilde beni rahatsız eden kişi birşey demedide niye ben? Ben ise sadece bir adet spor haberi paylaştım. Geri kalan mesajlarım ise konu ile alakalı ve bilgi alarak kültürümü arttıracağım sorulardır. Buyurun mesajlarımı inceleyin herhangi bir doz aşımım görülmemektedir. Kimseden saklım yoktur. Ayrıca forum içerisinde paylaşım yaparak (her alanda özellikle wordpress ve php) bilgimi birçok kişiye açmayı severim ki bildiğim kadarıyla bu özgürlüktür. Pekala bu da kabul. Bu foruma gündem haberleri bölümü açılmışsa bu ne demektir?

Bu şu demektir güncel veya an be an çıkan haberlerin paylaşıldığı bölümdür.

Bana bu bölümde paylaştığım bir güncel haber nedeniyle üyenin bir tanesi 'çok post kasıyorsun ve mesajlarından rahatsız oluyorum' dedi. Pekala diyelim ki doğru buyurun mesajlarımı ve konularımı inceleyin sayın moderatörler. Eğer haksız isem eğer forum arkadaşlarım ile bilgi paylaşımım aşırı dozda ve haddimi aşmış isem gerekenleri yapın lütfen ki bu adam hala beni özelden rahatsız etmektedir. Rica ediyorum en mantıklı karar hangisi ise verilsin. Gözüm yüksek post sayısında veya pervasızca saçmalamakta değildir. Paylaşımda ve bilgi seviyemizi arttırmaktadır.

Not : Bir kişi bilgi paylaşmak veya almak istiyorsa Gündem haberleri bölümünde ne işi var :) buda ayrı bir soru ama neyse bunu irdelemeyelim.

Benim söyleyeklerim bu kadar alihanca adlı üyeden şikayetçiyim.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum. İyi günler diliyorum.

Konu adresi : Engin Baytar'ın cezası belirlendi!

alihanca

webmaster.tc
Üye
Hikaye güzel,

Birincisi ''şikayet konusu açaçağım'' dedin ve mod konuyu kilitlediği için özelden ''buyrun şikayet konunuzu açın'' dedim. sonraki mesajlar karşılıklıdır, keşke ss de koysaydın.

İkincisi ''Gündemdeki konular'' bana göre bir webmaster blogu için çöp haber konuları değildir. Biz zaten onları gerekli yerlerden okuyoruz. Burada amaç ''webmaster''lar için gerekli olan haberlerdir.

Üçüncüsü
Not : Bir kişi bilgi paylaşmak veya almak istiyorsa Gündem haberleri bölümünde ne işi var buda ayrı bir soru ama neyse bunu irdelemeyelim.
Yeni mesejlar diyince sayfanın yarısı kaplandığı için olabilir mi?

Dördüncüsü
Post kasmak : bir kişinin mesaj (bakın konu değil mesaj) sayısını yükseltmek için gerekli gereksiz her başlığa yorum bırakmasıdır.
Postun ne demek olduğunu iyi öğren.

Son olarak ben senin ''Güncel konular'' adı altında yaptığın çöp haber postlarından rahatsızım. Mod arkadaşlar gereğini yapacaktır.

Ha unutmadan, bu sana özel birşey değil. Bütün çöp post kasan arkadaşlardan şikayetçiyim.

proghammer

webmaster.tc
Üye
Bu hayırlı gecede dargınlıkta olmaz gerginlikte olmaz..

Carizmatic

webmaster.tc
Üye
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hikaye güzel,

Birincisi ''şikayet konusu açaçağım'' dedin ve mod konuyu kilitlediği için özelden ''buyrun şikayet konunuzu açın'' dedim. sonraki mesajlar karşılıklıdır, keşke ss de koysaydın.

İkincisi ''Gündemdeki konular'' bana göre bir webmaster blogu için çöp haber konuları değildir. Biz zaten onları gerekli yerlerden okuyoruz. Burada amaç ''webmaster''lar için gerekli olan haberlerdir.

Üçüncüsü

Yeni mesejlar diyince sayfanın yarısı kaplandığı için olabilir mi?

Dördüncüsü

Postun ne demek olduğunu iyi öğren.

Ben forumda yeni mesajları aratırken senin mesajların sayfaları kapladığı için olabilir mi? Önemli paylaşımları alta attığı için, bir çok kategori olduğu ve bunları sırayla gezmenin zor olduğu için olabilir mi?

Son olarak ben senin ''Güncel konular'' adı altında yaptığın çöp haber postlarından rahatsızım. Mod arkadaşlar gereğini yapacaktır.

Ha unutmadan, bu sana özel birşey değil. Bütün çöp post kasan arkadaşlardan şikayetçiyim.
Dinime küfreden... :) Post : Mesaj , Thread : Konu :) başka bir sorun veya benimle sorunun varmı? Ben açıklamamı ve şikayetimi yaptım şu dakika itibariyle muhatabım değilsin. Lütfen rahatsız etme ve mümkünse eğer hatam varsa modlar gereğini yapsın. Şuan üyelere tanıdıklarıma tek tek soruyorum hiçbirisi Konularımdan şikayetçi değil. Oldu o zaman forumu sana göre düzenleyelim senin isteklerin doğrultusunda paylaşım yapalım :) Başka isteğiniz efendim?

alihanca

webmaster.tc
Üye
Dinime küfreden... :) Post : Mesaj , Thread : Konu :) başka bir sorun veya benimle sorunun varmı? Ben açıklamamı ve şikayetimi yaptım şu dakika itibariyle muhatabım değilsin. Lütfen rahatsız etme ve mümkünse eğer hatam varsa modlar gereğini yapsın. Şuan üyelere tanıdıklarıma tek tek soruyorum hiçbirisi Konularımdan şikayetçi değil. Oldu o zaman forumu sana göre düzenleyelim senin isteklerin doğrultusunda paylaşım yapalım :) Başka isteğiniz efendim?
Yarım yamalak ingilizcenle bana akıl mı veriyorsun? Madem açıklamanı yaptın cevap yazma gereği duymaman lazımdı şimdi. Hala beni rahatsız etme diyorsun ya buna da gülüyorum. Asıl rahatsız eden sensin. Önce webmaster forumunda ne yapılır onu iyi öğren, ondan sonra gel bana nutuk çek.

Carizmatic

webmaster.tc
Üye
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yarım yamalak ingilizcenle bana akıl mı veriyorsun? Madem açıklamanı yaptın cevap yazma gereği duymaman lazımdı şimdi. Hala beni rahatsız etme diyorsun ya buna da gülüyorum. Asıl rahatsız eden sensin. Önce webmaster forumunda ne yapılır onu iyi öğren, ondan sonra gel bana nutuk çek.
Haklısınız efendim (=

karmixs

webmaster.tc
Üye
Arkadaşlar bu gece hatrına bu konuyu uzatmayın son sözlerinizi söylediniz geri kalanını yönetime bırakın..

İyi forumlar.

nukeci

webmaster.tc
Üye
Yönetim gereken bildirimleri yapacaktır arkadaşlar. Teşekkürler.

nukeci

webmaster.tc
Üye
Her iki tarafın hem reportlarına ben baktım, hemde bana pm yolu ile ulaşarak şikayet/önerilerini bildirdiler. Birkere mutluluk duyuyorum ki her iki üyede WMTC yi benimsemiş, sahiplenmiş.

Üyelerimizden biri; daha çok konu açmanın forumumuz için faydalı olacağını düşünmüş onun fikridir saygı duyarım.
Bir diğer üyemiz ardarda açılan ve kendisine görer yararsız olduğunu düşündüğü konuları bildirmiştir. Bu da onun fikridir onda da saygı duyuyorum.

Bizim fikrimize gelince, eğer açılan konuların rahatsız edecek seviyeye gelidiğini görürsek tereddütsüz işlem yaparız. Diğer taraftan bu durumu uyarı/ikaz yada kısa süreli uzaklaştırmalarla geçirebilecekken birbirimizin kalbini kırar, saygı çizgisinden çıkarsak (şu an böyle bir durum var demiyorum) bunun yaptırımı süresiz uzaklaştırma olur.

Forumumuzda açılan konular ben ve diğer yönetici arkadaşlarımızın sürekli kontrolündedir. Siz hiç bu kadar uzun zaman online olan bir mod kadrosu gördünüz mü arkadaşlar?

Sonuç olarak kimseye herhangi bir yaptırım uygulamıyacağım, konunun uzamasını istemiyorum. Konuyu kısa süre yoruma açacağım bu mübarek günde birbirimizin gönlünü alalım diye sadece...

Uzun süre burada beraber olacağımızı düşünerek şunuda eklemek istiyorum beni tanıyın diye; din ve vatan konuları, hakaret ve kalp kırma, birde dolandırıcılık benim hiç affetmeyeceğim durumlar. Adminim bu görevde beni tutuğu sürece bunları affetmem arkadaşlar bu bilinsin.

Carizmatic

webmaster.tc
Üye
@nukeci öncelikle takdir ediyorum. Konuyu inceleyip tarafsız yorum yapan nadir moderatörlerdensiniz. Uyarıların çoğunu dikkate aldım çizgimi aşmadım. Bu süreçte bunu farketmişsinizdir. Eğer sen benim tanıdığım olsan ve ben bu kişiyi rahatsız ediyor olsam sana direk beni banlamanı da söylerdim. Yani konuyu uzatma çabam yoktur. Haksızlığa uğradığımı dile getirenlerde mevcuttur.

alihanca arkadaşımıza baştan beri açıklama yapmaktayım fakat kendisi sürekli beni rahatsız etme dozunu arttırdığı için bu konuyu açtım. Benim hatam varsa af diliyorum tüm forum ekibinden ve üyelerden. Eğer yok ise takdir sizin. Diyecek sözüm yok iyi geceler.

alihanca

webmaster.tc
Üye
Sadece foruma ilk geldiğimde kullandığım iki cümle var;
Dileğim diğer ucuz webmaster siteleri gibi olmaması, yani iş odaklı, yardımlaşmanın iyi olacağı bir forum olması.

Sevgi ve saygı çerçevesinde uzun yıllar bir arada olmak dileğiyle tekrar hayırlı olsun.
kişiyi tanımıyorum, yaşını bilmiyorum, adını sanını bilmiyorum. Ama şu bir gerçek; bana cevap olarak yazdığı mesajlarda saygı çerçevesinde olmadığı çok belli. Hep bi laf sokma çabası, hep bi küçük görme, kendini önemli bir kişilik zannetme. -(forumda bulunmaz nimet)

Açık konuşayım, ben o 2 cümleyi burada göremedim.

Herkese iyi geceler, iyi forumlar.

Carizmatic

webmaster.tc
Üye
Sadece foruma ilk geldiğimde kullandığım iki cümle var;

kişiyi tanımıyorum, yaşını bilmiyorum, adını sanını bilmiyorum. Ama şu bir gerçek; bana cevap olarak yazdığı mesajlarda saygı çerçevesinde olmadığı çok belli. Hep bi laf sokma çabası, hep bi küçük görme, kendini önemli bir kişilik zannetme. -(forumda bulunmaz nimet)

Açık konuşayım, ben o 2 cümleyi burada göremedim.

Herkese iyi geceler, iyi forumlar.
Hocam bakın son kez uyarıyorum sizi hakkımda atıp tutmayın lütfen. Fitili ateşleyip kaçıyorsunuz sonrada aa ben birşey yapmadımki diyorsunuz. Hangi mesajımda saygısızlık yaptım. Bakın hala sakin olmaya çalışıyorum mübarek ayda insanı günaha sokma çabanız nedir?

Ben mi küçük gördüm?

Yarım yamalak ingilizcenle bana ders verme (diyen ben miyim?) Siz kimi ne ile itham ediyorsunuz? Bakın tüm ss'lerinizi aldım. Daha fazla uzatmayın tatsızlık çıkmasın. Ben konuyu burada kapatıyorum (kendi adıma).

alihanca

webmaster.tc
Üye
Hocam bakın son kez uyarıyorum sizi hakkımda atıp tutmayın lütfen. Fitili ateşleyip kaçıyorsunuz sonrada aa ben birşey yapmadımki diyorsunuz. Hangi mesajımda saygısızlık yaptım. Bakın hala sakin olmaya çalışıyorum mübarek ayda insanı günaha sokma çabanız nedir?

Ben mi küçük gördüm?

Yarım yamalak ingilizcenle bana ders verme (diyen ben miyim?) Siz kimi ne ile itham ediyorsunuz? Bakın tüm ss'lerinizi aldım. Daha fazla uzatmayın tatsızlık çıkmasın. Ben konuyu burada kapatıyorum (kendi adıma).
Şiştim ya, valla. Sana laf yetiştirmeyeceğim artık.

adminbb

Bizim Üye
Üye
@nukeci bu konu hakkın da aslında gerekli açıklamayı yapmış ;

İki tarafın da hiç bir art niyeti olduğunu düşünmüyorum, Carizmatic konu açarken, Belirli aralıklarla açmayı ve Copy Paste yapmamayı özen gösterirsen iyi olur (Hem sitemizin Google de yükselmesi açısından).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...