Yabancı Dizi Sitesi [Ücretli]

inforesim

webmaster.tc
Üye
Merhaba Arkadaşlar ;

Aklım da bir proje var ve WMTC üyeleriyle paylaşmak istedim.

Şimdi projemiz, Yabancı Dizi Projesi olacak (telif sorunu daha az olsun diye) ve Yabancı dizileri sistem üzerinden izleteceğiz.

Sistem de sadece yabancı diziler olacak (Animede olur), Diziler en yüksek kalitede TR Alt Yazılı - Altyazısız - Varsa Dublajlı sunulacaktır.

Sistem üyelik olacak ama diziler Google ye açık olacak. Üye olmayan dizi izleyemeyecek. Üyelik tipide 2 şekil olacak

1. Bedava Üyelik

Günde 1 dizi izleyebilecek (Örnek x dizisi y bölümü) ve 24 saat dolduğunda o dizi izleme otomatik kapanacak.

2. Ücretli Üyelik

Günde 15 dizi izleyebilecek (Örnek x dizisi y bölümü) ve 24 saat dolduğunda o dizi izlemeler otomatik kapanacak.

Yani ;

x dizisinin y bölümüne girip satın aldığınızda, İzleme açılacak ve 24 saat içinde istediğiniz zaman girip izleyebileceksiniz. Ama 24 saat bitimince dizi otomatik olarak
İzlenmesi kapanacak. İzlemek için ücret ödenmesi gerecek.

Tabi ki dizi nin görüntü kalitesi vs. Ücretsiz (dizimag vs.) kat ve Kat iyi olacak ve Daha prof olacak.

Siz böyle bir site olsa kullanırmıydınız ? Yorumlarınızı alalım ?

Carizmatic

webmaster.tc
Üye
Tutabilecek bir proje. Örneğine Supernaturel full sezon koy çıkmam o siteden ama örnek verdin varsayarak sadece yüzeysel bir yorum yapıyorum normal üyeye 1 dizi seyrettirme gibi bir proje madden var ise baştan kaybedersin. En azından kuralları ileride sıkılaştır. Başta hiy kaybetme.

Nadir bir proje olduğu için hazır sistem veya script kullanma tasarımını kendin hallettir. İçine sinen birşey olsun. Kullanışlı bir site olsun ve mümkünse .com alacaksan .net ve .org uzantılırını da al, çünkü sağlam bir proje.

Başarılar...

nukeci

webmaster.tc
Üye
* İçeriğinizin çalınmasını nasıl engelleyeceksiniz?
* Tr çevirimi olacak alt yazı mı? Ben şahsen para ödeyip altyazı izlemem

inforesim

webmaster.tc
Üye
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tutabilecek bir proje. Örneğine Supernaturel full sezon koy çıkmam o siteden ama örnek verdin varsayarak sadece yüzeysel bir yorum yapıyorum normal üyeye 1 dizi seyrettirme gibi bir proje madden var ise baştan kaybedersin. En azından kuralları ileride sıkılaştır. Başta hiy kaybetme.

Nadir bir proje olduğu için hazır sistem veya script kullanma tasarımını kendin hallettir. İçine sinen birşey olsun. Kullanışlı bir site olsun ve mümkünse .com alacaksan .net ve .org uzantılırını da al, çünkü sağlam bir proje.

Başarılar...
Zaten yazılım konusunu kendimiz halledeceğiz ve Ücretsiz üyelikler içinde SMS onay sistemi vs olacak. Yani yeni üyeliklerle her gün 5-6 bölüm izleyemeyecek. Zaten 1 bölüm izledikten sonra devamının merağı bile premium aldırabilir :)
* İçeriğinizin çalınmasını nasıl engelleyeceksiniz?
* Tr çevirimi olacak alt yazı mı? Ben şahsen para ödeyip altyazı izlemem
* RTMP den verilecek hatta ssl rtmp verdirirsek imkansız gibi bir şey olacak verinin kaydedilmesi :)

* Piyasada bulunan koşulları yüksek kalitede sağlayacağız.

+ Sistem de sadakat puanı diye bir şey olacak, Her premium aldığında belirli bir puan kazanacak ve İzlemek için satın aldığı dizilerin altına yorum yaptığın da bu puanı kazanacak ve Belirli puana gelince 1 aylık premium yenileyebilecek.

osman

webmaster.tc
Üye
rtmp den verilen her video calınır :D sadece server kurması lazım ve serverden yasaklaması lazım yildiz.tv gibi yoksa site elinde kalır senden cok baskaları kullanır :)

mFurkan

webmaster.tc
Üye
Şahsen pek tutulacağını sanmıyorum hocam. Piyasada o kadar çok rakibin var ki seni tercih etmeleri için çok farklı ve kaliteli bir hizmet vermen gerekiyor. Ücretsiz olarak yabancı dizileri yayınlayanları da düşündüğümüzde başarılı olma şansınızın ne kadar zor olduğunu kestirmek zor olmayacaktır.

proghammer

webmaster.tc
Üye
Milletimizde şu mantık vardır..

Hizmeti beleş veren yere gider orada izler.. Görüntü ne kadar kötü de olsa sırf para vermemek için çile çeke de olsa izler ;)

O yüzden hocam önermem bu projeyi kendinizi yıpratırsınız :)
Yapılacak olan masrafı karşılamaz bu proje..

B1ackRam

webmaster.tc
Üye
Bence böyle birsey yapilicaksa söyle yapilmali;

site öncelikle cok iyi bir kitleye ulasmali, millet kaliteni anlamali, normal üyelik sitenin acildigindan beri yapabilirsin ama baslarda Ücretli üyelik zararina olur. Yabanci diziler gercekten bagimlilik derecesine geliyor cok tanidigimdan biliyorum ve iyi bir kitleye ulastiginda ücretli üyeligi patlatirsin, kisitlamalar filan yaparsan bi ihtimal tutar.

inforesim

webmaster.tc
Üye
rtmp den verilen her video calınır :D sadece server kurması lazım ve serverden yasaklaması lazım yildiz.tv gibi yoksa site elinde kalır senden cok baskaları kullanır :)
fark ettiysen, ssl rtmp bu normal değil.
Şahsen pek tutulacağını sanmıyorum hocam. Piyasada o kadar çok rakibin var ki seni tercih etmeleri için çok farklı ve kaliteli bir hizmet vermen gerekiyor. Ücretsiz olarak yabancı dizileri yayınlayanları da düşündüğümüzde başarılı olma şansınızın ne kadar zor olduğunu kestirmek zor olmayacaktır.
Tabi iyi bir reklam da vermek lazım bu iş için.
Milletimizde şu mantık vardır..

Hizmeti beleş veren yere gider orada izler.. Görüntü ne kadar kötü de olsa sırf para vermemek için çile çeke de olsa izler ;)

O yüzden hocam önermem bu projeyi kendinizi yıpratırsınız :)
Yapılacak olan masrafı karşılamaz bu proje..
Doğru diyorsun.
Kanka ara benide konuşak az :)
Sen ararsan konuşuruz :)
Bence böyle birsey yapilicaksa söyle yapilmali;

site öncelikle cok iyi bir kitleye ulasmali, millet kaliteni anlamali, normal üyelik sitenin acildigindan beri yapabilirsin ama baslarda Ücretli üyelik zararina olur. Yabanci diziler gercekten bagimlilik derecesine geliyor cok tanidigimdan biliyorum ve iyi bir kitleye ulastiginda ücretli üyeligi patlatirsin, kisitlamalar filan yaparsan bi ihtimal tutar.
İlk baş da reklamlar lada ulaşılır diye düşünmüştüm, O kadar bedava bir iş değil bu ücretsiz hizmet vermekte kolay değil. Yüksek kalitede bir dizinin bölümü 2 gb ye yaklaşıyor.

Cyberscorpion

webmaster.tc
Üye
Dizi ve film sitelerinin çok büyük şekilde başının belaya gireceğini düşünenlerdenim. Yabancı da olsa bu yapım şirketlerinin türkiye'ye avukatlarını gönderip inceleme yaptırmayacaklarını bilemeyiz.Dizimag gibi sitelerin yabancı ülkelerden girişleri sınırlamalarının nedeni de bundan ibaret.Warner bros bir avukat gönderir ve dizi film siteleri ne yapacağını şaşırır.Kısacası bende bir dönem kafayı taktım film ve dizi işlerine 2007-2008-2009 bu yıllarda uğraştım ama hep hüsran oldu telif çok büyük problem.100 200 liralık telif davaları olmayacağını da hepimiz biliyoruz.Amerika 'da bir dizinin çekimi için harcanan bütçe bizim burada 3 senelik film projeleriyle neredeyse aynı.Uzun vadede düşünüldüğünde sıkıntı yaratabilecek projelerin başında dizi, film , canlı tv izle siteleri gelecektir.Çünkü televizyondaki şahsiyetler internetin gücüne inandılar.Ve onlarda ellerinden geleni yapacaklar.

TRT genel müdüründen bir alıntıyla görüşümü bitireyim

" Sosyal medya alanında kesinlikle bulunmalıyız ve gücümüzü hissettirmeliyiz.Gelecek burada."

proghammer

webmaster.tc
Üye
Dizi ve film sitelerinin çok büyük şekilde başının belaya gireceğini düşünenlerdenim. Yabancı da olsa bu yapım şirketlerinin türkiye'ye avukatlarını gönderip inceleme yaptırmayacaklarını bilemeyiz.Dizimag gibi sitelerin yabancı ülkelerden girişleri sınırlamalarının nedeni de bundan ibaret.Warner bros bir avukat gönderir ve dizi film siteleri ne yapacağını şaşırır.Kısacası bende bir dönem kafayı taktım film ve dizi işlerine 2007-2008-2009 bu yıllarda uğraştım ama hep hüsran oldu telif çok büyük problem.100 200 liralık telif davaları olmayacağını da hepimiz biliyoruz.Amerika 'da bir dizinin çekimi için harcanan bütçe bizim burada 3 senelik film projeleriyle neredeyse aynı.Uzun vadede düşünüldüğünde sıkıntı yaratabilecek projelerin başında dizi, film , canlı tv izle siteleri gelecektir.Çünkü televizyondaki şahsiyetler internetin gücüne inandılar.Ve onlarda ellerinden geleni yapacaklar.

TRT genel müdüründen bir alıntıyla görüşümü bitireyim

" Sosyal medya alanında kesinlikle bulunmalıyız ve gücümüzü hissettirmeliyiz.Gelecek burada."

Durum ve proje için gayet güzel ve net bir özetleme..

Artık Türkiyede de bu telif hakkı ve korsan için ciddi çalışmalar yapılmaya başlandı daha da genişleterek çalışmalar devam ediyor..

Film sitesi sahipleri yavaştan sitelerini satıyorlar neden artık eskisi gibi değil düzen.. Bir gün gelecek ve TİB artık Film sitelerini de kökten kazıyacak..

NaMLu

webmaster.tc
Üye
Piyasada çok sağlam dizi siteleri var. Buna örnek dizimag. Yeterli kalitede mevcut dizi izlemek için. Benim için tamamen yeterli bir sistemleri var.

Pardus

webmaster.tc
Üye
Bu hizmeti bedava sunan okadar çok kaliteli site varki. Neden para verip izleyecek insanlar. Ticari bir mantığı yok.

gkbrk

webmaster.tc
Üye
Bence yapmaya kararlıysan ücretli yerine reklamlı koy.

Vedat Kuruçay

webmaster.tc
Üye
Üstad bedava süresini uzatmak lazım bi kere bide telefondan ödeme ile anlaşıldımı ooo iyi bir ekiple bu işe girişmek lazım yaparsanız ben varım :)

BDesign

webmaster.tc
Üye
İngilizce'm çok iyidir.
Almanca'm da iyidir.
Hollandaca'm biraz azdır.
Dublajdan da anlarım.

Projede yardımım dokunabilir dizi scripti bulur yaparız güzel bir tane.
Veya kendimiz yazarız?

CaddeAktif

webmaster.tc
Üye
aynen süper birşey olur Braz**** da da öğle. üyelik ve izleme satın alıyorsun tutulur bence

ByAkman

webmaster.tc
Üye
Merhaba hocam;

Projene göz gezdirdim de film dizi sektörü rakibin bol olduğu bir alan. Yani sen ücretli yapmışsın adam gelir 1 bölüm izler ahanda ücretliymiş burası der ve google a hemen diğer bölümü aratıp beleş yerlere kaçar. Şahsen bene pek tutulacağına emin değilim. Nerde beleş oraya yerleş matığı var nede olsa bizde

hayal@17

webmaster.tc
Üye
öncelikle hayırlı olsun fakat piyasada bu işi yapan oldukça çok site var ve bunların arasından sıyrılıp kurtulman zor gibi görünse de umarım başarılı olursun:)